Ми і ЮНЕСКО - 2017

Реалізація ліцейного проекту «Культурна спадщина в руках молоді»

 

 

 

14 жовтня – свято Покров Пресвятої Богородиці та День українського козацтва. В цей день Парламент ліцею організував свято вишиванки – «Вишиванка – це код нації!».

 

 

 

 

07.12.2017  в межах проведення Всеукраїнського тижня правових знань, учні ліцею відвідали місію ОБСЄ у Києві, одним із завдань якої – підтримка розвитку освіти.

Україна є учасницею Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) з 30 січня 1992 року.

Сьогодні ОБСЄ є найбільшою регіональною організацією, яка об’єднує 57 держав Європи, Центральної Азії та Північної Америки для розвитку політичного діалогу та співробітництва у сфері безпеки в усіх її вимірах - військово-політичному, економіко-довкільному та гуманітарному. 

 

 

 

 

 

Працюючи над проектом «Культурна спадщина в руках молоді», досліджуючи, вивчаючи та зберігаючи літературне надбання українського народу До Дня української мови та писемності  Літературна студія ліцею провела щорічний конкурс читців українських поетів «О слово рідне!»

 

 

 

Реалізація ліцейного проекту «Чисте довкілля – зелена лабораторія міста» у рамках роботи асоційованих шкіл ЮНЕСКО. Участь в урочистих заходах, які проводив Національний ботанічний сад імені М.М. Гришка до Дня матері. Разом з дітьми із багатодітних сімей, сиротами, представниками громадських організацій, послами Кореї та Індії учні висаджували символічні «Дерева МИРУ» - альпійські сосни, які тепер будуть милувати око всім відвідувачам саду.
З приємністю ліцеїсти відвідали «Альпійську гірку» та «Сади народів світу», у створенні яких брали участь у різні роки. Кожен учень ліцею всією душею розуміє, що найважливіше для кожної української родини – мирне небо, дитяча усмішка та материнська турбота.

 

 

 

Участь у семінарі «Let’s talk», присвяченому темі Всесвітнього дня здоров’я, який пройшов 7 квітня 2017 року у Національному медичному університеті імені О.О. Богомольця. Як відомо, кожен щорічний Всесвітній день здоров’я ВООЗ присвячує якійсь тематиці і проводить різні пропагандистські заходи як в цей день, так і тривалий час після 7 квітня. Окрему увагу цим темам приділяють Генеральний секретар ООН та Генеральний директор ВООЗ у своїх щорічних посланнях, присвячених цьому дню. Тема цьогорічного Всесвітнього дня здоров’я: «Депресія: давай поговоримо», яка співпадає з назвою кампанії ВООЗ у 2017 році.

 

 

 

8 листопада 2016 року учні ліцею провели міську екологічну конференцію  «Здорове довкілля – внесок у майбутнє нації», присвячену Міжнародному дню попередження експлуатації навколишнього середовища під час війни і військових конфліктів, проголошеного Генеральною Асамблеєю ООН 6 листопада 2001 року.

У конференції взяли участь наукові співробітники НМУ імені О.О.Богомольця та Національного ботанічного саду імені М.М.Гришка, лікарі, учні ліцею та учні медичної гімназії № 33 Голосіївського району м.Києва.

 Конференція висвітлювала три загально-важливі напрямки:

  • Нагальні екологічні проблеми України, Європи та світу.
  • Вплив навколишнього середовища на здоров’я людини.
  • Висвітлення проблем в медіа України та світу.

 

 

23 січня 2017 року до Дня Соборності України у Києві (СЗШ  165) проводилася міська учнівська конференція асоційованих шкіл ЮНЕСКО в Україні: «Видатні місця та культурна спадщина ЮНЕСКО в Україні», в якій учні ліцею взяли активну участь.

У Конференції брали участь: Кравцова Валерія – учениця 11-А класу, Кравченко Єлизавета – учениця 10-А класу та Дегтярьова Єлизавета – учениця 10-Б класу. Було представлено історичні архітектурні та культурні пам’ятки Чернігівської області України, досліджено традиції та економіку цього краю. На стендовій виставці Кравцова Валерія розповідала присутнім про об’єкти культурної спадщини Чернігівської області, що є претендентами на включення їх до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО – Собор Бориса і Гліба та Спасо-Преображенський собор у Чернігові.